3 Bant Bilardo Diamond Sistem Eğitimi 70 0

Merhaba, Hoş geldiniz
Elmas sistemi 3 bant bilardonun temelini oluşturur ve en önemli sistemdir.
Sistem atışı demek körü körüne sadece çıkış-varış=atış puanları demek değildir.

 

3 Bant Bilardo Sloganımız

3 bant bilardo = ikinci bant, ikinci toptur.
Bu bizim sloganımız olsun.

3 bant bilardo yüksek isabetli atışlar için ikinci banta,
Yüksek seriler üretmek içinde ikinci topa ihtiyacımız var.
Bunu sık sık tekrarlayalım.
İkinci bant top bire (ıstaka topu) verilen efekt çeşidi ve miktarı demektir.
Bilardo eğitiminde hızlı yüksek başarı elde etmek için bu çok önemlidir.

3 Bant Bilardo Büyük Hata

Bazı arkadaşlar elmas sistemi ile 3 bant bilardonun tek bir efekt (diamond falsosu) ile oynandığını zannetmektedirler. Bu kesinlikle yanlıştır ve aynı zamanda fizik kanununa aykırıdır.

Bilardo Matematiği bilardo ıstaka uçları. Kamui, Caudron, Monstar, Ds kullanan arkadaşlar çok beğendiler. Mutlaka dene! Mutlaka kazan! Hem fiyattan hem de uzun ömürden.

70-0=70 bant atışını 3 farklı falso ile atıyorum. Bu 3 falso önemlidir ve üzerinde durulmalıdır. Tüm atışlar uzun vuruştur.

3 Bant Bilardo Uzun (Sürme) Vuruş

Uzun vuruş, ıstaka ucu ile top birin temas süresinin uzun olması ile mümkündür.

3 Bant Bilardo Elmas Sistemi Diklik Katsayı

Elmas sisteminde 3 bant atışlarında diklik yani eksiltme yani sapma kat sayısı yoktur. Sadece 4 bant ve üzeri atışlarda vardır.

70 0 atışında üçüncü bant ve dördüncü bant varış 0 puanı hemen hemen aynıdır. Top 1 üçüncü bantta tam köşeye giderse dördüncü bantta az falsolu atışlarda eksi puana gidebilir. Top çıkışlı atışlarda bu fark azalır.


Eğer saat 9 veya maksimum falso uzun vuruş ile 70 puana atış yaparsak top 1 sıfır puana değil daha ileriye gider. Dolayısıyla normal maksimum falso ile atış yapacaksak +10 puana atış yapmalıyız.

Top 1 beyaz ile top 2 kırmızı aynı hizada veya düz açılı bir pozisyonda ise saat 11 efekti ile kolay sayı yapılabilir. İnce ve uzun bir atış olduğundan top 2 fazla hareket etmez. Öpücük yani tuşlama şansı yoktur. Ancak bir sonraki atış içinde iyi bir pozisyon vermez. Bu atış iyi bir atıştır ancak eksik bir atıştır.

Halbuki aynı atışı 70 puanın izdüşümüne değil de 80 puanın önüne doğru gönderir ve saat 9 efekti kullanırsam mükemmel bir atış elde edebilirim.

Bu pozisyonda top biri 70 puana göndermeye çalışırsam kalın bir atış yapmam gerekecek. Yani sadece bir sayı almak için yapılan atış olacak. Pozisyon oyunu yani seri bir atış kalması artık tamamen şans işi olacak.

Ancak top biri 80 puana gönderirsem ikinci topu çok iyi bir yere plase yapabilirim.

Top 1 ile top 2 ters açıda ise yani kalın atış istiyorsa artık saat 11 ve saat 9 efekti kullanamayız. Zira top 1 birinci uzun banta yani atış bandına temas ettikten sonra; Saat 11 ile uzama, saat 9 ile geniş açı meydana getirir. Her iki durumda da top 1 kısa bant köşesine değil 1,5 2 elmas önlerine doğru gider ki sayı kaçar. Dolayısıyla en uygun efekt saat 9 beşlik falso olacaktır. Atış kalınlaştıkça top birin dibine doğru az falsolu atışlar gerektirir.

Bilardo Elmas Sistemine Giriş

En Hesaplı Profesyonel Bilardo Istaka Uçları

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here